O nás

Monika Rosenbergerová – Monča

Studentka Pedagogické fakulty MU, konkrétně obory – chemie a matematika. Na živobytí si přivydělává prací ve firmě Mediaservis. Mezi její koníčky patří hlavně tvorba historických kostýmů z první poloviny 14. století, a také jejich nošení na akcích. Dále ji hodně baví tanec, zejména latinsko-americký, standardní a poslední dobou také orientální. Když jí při tom všem ještě zbude nějaký volný čas, věnuje ho manželovi a četbě.
Markéta z Rosic (smyšlená postava ze skutečného rodu)

Žije se svým bratrem Hechtem na hradě v Rosicích, kde se stará o chod jeho domácnosti a v jeho nepřítomnosti i o správu panství. Ráda šije a vyšívá, ovládá rovněž techniku tkaní na karetkách a výrobu šňůrek pomocí lucetu. Markéta je zatím neprovdaná, ale doufá že její drahý bratr jí už brzy najde hodného manžela.

Erbem Hechtů z Rosic je stříbrná štika ve skoku v červeném poli. Jedná se o tzv. mluvící erb, neboť hecht znamená v němčině právě štiku. V klenotu je rovněž stříbrná štika ve skoku na zlatém podstavci, podle některých pramenů položená na černém křídle, podle jiných na zlatém oválu.